Mobil Sohbet Girişi ile Sohbet'e Bağlan
Soçi Zirvesi’nin ayrıntılarını paylaştı
Soçi Zirvesi’nin ayrıntılarını paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üçlü zirvenin ardından Soçi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliği konusunda mutabakatımız var. Suriye Ulusal Diyalog Kongresi meselesini detaylı bir şekilde ele aldık. Kongreye kimlerin davet edileceğine, üç ülke beraber karar vereceğiz. Kongreye Suriye’deki bütün grupların bütün kesimlerin davet edilmesini öngörüyoruz.” dedi.

Erdoğan, kongrenin temel iki amacını de açıkladı.

“Kongrenin ateşkes ve çatışmasızlık sürecine katkı vermesini bekliyoruz. Burada da iki ana hedef var. Birincisi, yeni bir anayasa yazılması. Bu konuda mutabıkız. İkinci hedef ise bm gözetiminde adil ve şeffaf olarak seçime gidilmesi.”

“Türkiye olarak terör örgütünün olduğu bir masada olmayız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütü PYD-YPG siyasal sürece dahil edilirse bir b planı var mı?” sorusuna net cevap verdi.

“Bizim b planımız, terör örgütünün masada olmamasıdır. Soçi’de de açıkça söyledik: Türkiye olarak terör örgütünün olduğu bir masada olmayız. Bu konuda tavrımız net. Ayrıca ülkemizi tehdit edecek bir oluşuma da asla sıcak bakmayız. Putin, bizim PYD-YPG konusundaki hassasiyetlerimizi paylaşıyor. Orada bir sıkıntı yok. Paylaşmayan, ABD ve koalisyon güçleri. ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan, Putin PYD-YPG’ye karşı Esed’in de olumsuz baktığından söz etti. Masada, PYD-YPG’nin yer almasını onun da istemediğine değindi.

Gazetecilerin Ankara ile Şam arasında bir temas olabilir mi sorusunu da yanıtladı.

“Yarın neler olabileceği, o anki şartlarla alakalıdır. Bu konuda bir şey olmaz türünden peşinen kestirip atma türünden bir anlayışın, bir yaklaşımın içinde olmamız çok da doğru olmaz. Siyasetin kapıları, malumunuz, son ana kadar her zaman açıktır.”

Erdoğan Şam yönetimiyle herhangi bir temas sağlandı mı sorusunu da “An itibarıyla o tür bir durum yok ortada.” diyerek cevapladı.

‘Önümüzdeki günlerde Trump ile telefon görüşmesi yapabilirim’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin DEAŞ’ın yok edilmesine rağmen terör örgütü PYD’ye silah vermeye devam etmesi konusunda da önümüzdeki günlerde ABD Başkanı Trump ile bir telefon görüşmesi yapabileceğini söyledi.

“Gerçi geçenlerde Putin, Trump ile bu konuları ele aldıkları bir telefon görüşmesi yaptı. Ama bizim de ayrıca görüşmemiz iyi olabilir. Kanaatleri nedir? Ne yapmak istiyorlar? Kendilerinden dinleyelim. Bu silahları hâlâ nereye, niçin getiriyorlar? DEAŞ, DEAŞ, DEAŞ diyorlardı, ama artık DEAŞ diye bir şey kaldı mı? Bölgenin DEAŞ’tan temizlediği söyleniyor. Madem öyle bu silahlar niye geliyor?” dedi.

Kaynak: TRT Haber

BİLGİLER
tarafından 24 Kasım 2017 - 10:21 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 202 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
sohbetcin - Reklam Alanı
reklam-alani-banneri11
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Chat Odaları Cinsel

cinsel chat sohbet ilgili sohbet sitesi arıyorsaniz Tabiki size en Uygunu bence SohbetCin adi Üstünde cinsel sohbet ve... [Devamı]

Chat Odaları Cinsel
Tr Sohbet Chat

tr sohbet chat ve mobil sohbet olarak sohbetcin.net lider konumdadir mobil sohbetin en iyisi ve kaliteli seviyeli trsohbet... [Devamı]

Tr Sohbet Chat
iskenderun sohbet odasi

sohbetcin.net iskenderun da yaşayan vatandaşlarımız mobil sohbet vea web sohbet sitesi arıyorsaniz sohbetcin sohbet... [Devamı]

iskenderun sohbet odasi
Terhisine 8 gün kala şehit oldu

Şırnak’ta Kuyutepe üs bölgesine yapılan saldırı sonucunda PKK’lı teröristlerle yaşanan çatışmada... [Devamı]

Terhisine 8 gün kala şehit oldu
istanbul chat

merhaba istanbulular sizlerde mobil uyumlu sohbet chat sitesi arıyorsaniz Sohbetcin.net chat sitesini tavsie edebilirim... [Devamı]

istanbul chat
Rus turistler Türkiye’den vazgeçmiyo..

Rusya Federal İstatistik Kurumu (Rosstat) verilerine göre 2017 yılı ilk 9 ay yurtdışına çıkan Rus vatandaşların... [Devamı]

Rus turistler Türkiye’den vazgeçmiyor
Afrin sokakları huzura kavuştu

Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin’de teröristlerin temizlenmesiyle birlikte fırın, berber ve lokantalar açılırken,... [Devamı]

Afrin sokakları huzura kavuştu