SOHBET - Sohbetcin.Net

‘Bir daha yaşanmayacağı konusunda garanti verdim’

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Norveç’teki sanal tatbikatta yaşanan skandalın ardından ittifakın Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan skandalın tekrarlanmayacağı konusunda, Ankara’ya güvence verdiğini bildirdi.

Stoltenberg, düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a telefonla özürlerini bildirdiğini söyledi.

Derhal harekete geçtiklerini ve soruşturmanın sürdüğünü kaydeden NATO Genel Sekreteri, “Bir daha böyle sorunların yaşanmayacağı ve sorumluların cezalandırılacağı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a garanti verdim” dedi.

NATO’nun 8-17 Kasım tarihleri arasında Norveç’te sanal ortamda düzenlediği tatbikatta Atatürk, düşman liderler arasında sayılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da sahte bir sosyal medya hesabı kullanılarak “düşman ile işbirliği içerisindeki bir lider olarak” gösterilmişti.

NATO tatbikatında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı düşmanla işbirliği içinde gösteren Norveç ordusu personeli subay görevden alınmıştı. Norveçte’ki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı konuya ilişkin özür mektubu yayınlanmıştı.

Tatbikatta düşman saflarını temsil etmek için internette bulduğu Atatürk fotoğrafını kullanan teknisyenin görevine de son verilmişti.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Norveç’teki tatbikat skandalı nedeniyle Türkiye’den özür dilemişti.

Kaynak: TRT Haber

Bir önceki yazımda « makalem var.
yorum yok
395
24 Kasım, 2017
ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?