Sohbete Giriş

Sohbet ve Chat Odaları

Rahatca sohbet etmenin en iyi adresi!

admin Nisan 17 2023

Sanal Sohbet Yap

Sanal sohbet yap, sanal alem sakinleri, Bildiğiniz gibi sanal alemde sohbet etmek. Muhabbet etmek ya da chat yapmak bir çok insanın vazgeçilmez hobilerinden biri olmuştur. Sanal alem her ne kadar bazı insanlar tarafından yalancı bir ikinci dünya olarak algılansa da durum aslında öyle değildir. Malumunuz üzerine her ne kadar sanal alem internet vasıtasıyla aralarında kimler olan insanlar tarafından.

Yapılan sohbet olarak bilinse de bazı kendini bilmez insanlar. Karşılarında çoğu zaman bir insanın olduğunu unuturlar. Sanki karşılarından sadece bir birlgisayar yada. Bir akıllı cihazdan sohbet yapan bir robot olduğunu düşünmektedirler.

DİREK ODALARA BAĞLAN

Düşündükleri içinse de çoğu zaman bu insanlar karşı tarafa nahoş davranışlar sergilemekte, saygı sınırını aşan bir takım davranışlar içinde bulunabilmektedir.

Bu durumun yaşanmasındaki temel neden ise gerçek hayatta bir takım ihtiyaçlarını karşılayamayan insanların sanalın verdiği cesarete dayanarak eksik kalan bir takım duygularını dışa vurmasıdır.

Yani gerçek hayatta pısırık olan bir insan sanal alemde aslan kesilebilir ya da gerçek hayatta herhangi bir kızla konuşma cesareti olmayan bir erkeğin sanal sohbet aleminde kazanova kesilmesi gibi. Bu düşüncede ve yapıdaki insanlar ego tatmin etmek istedikleri için ve karşıdaki kişiden herhangi bir yaptırım gelmeyeceğini ya da kendisine bir kötülük yapılmayacağını bildiği için sanal alemin verdiğini büyük öz güvenle kendisi aşan bir takım hal ve hareketler içinde olmaktadır.

Lamer olarak anlandırılan bu tip insanlar sanal alemde sohbet yapmak derdinde değillerdir. Tek amaçları sağa sola sataşarak huzursuzluk vermek, bayanlara asılmak veya küfretmektir.

Sanal Sohbet Yapmak

Yukarıda anlatmaya çalıştığımız durumdan hareketle sanal sohbet yap ailesi olarak biz kapılarımızı elimizden geldiği kadar bu tarz insanlara kapalı tutmaya çalışmaktayız. Seviyeli bir şekilde sohbet etmek imkanı sağlamak, karşımızdakinin bir bilgisayar değil de bir insan olduğu düşüncesiyle hareket ederek kalp kırmadan eğlenceli bir şekilde sohbet edilecek bir ortam yaratmak istemekteyiz.

Çünkü insan her yerde insandır felsefesinden yola çıkarak insanı yaradandan ötürü sevmek gerektiğinin farkındayız. Amaç bir ortamda bulunup beraber sohbet yapmak , dertleşmek, müzik dinlemek ya da oyun kanallarında eğlenceli zaman geçirmektir. Saygımızdan ve edebimizden taviz vermeden, insanlığımızı bozmadan, seviyemizi aşağılara çekmeden en önemlisi de kalp kırmadan bunları yapmak ilk önceliğimiz olmalıdır.

Kısaca özetlersek her nerde olursan ol kendin gibi olacaksın, öyle maskeler arkasında sığınıp riyakarca tavırlar sergilemeyeceksin. Her şeyden öte kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi bir başkasına yapmayacaksın. Eğer sende böyle düşünüyorsan sanal sohbet mekanı olan sohbet odaları sayfamıza gelerek ailemize katılabilirsiniz.Saygılarımla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir